BLOG

Ofis Dekorasyonu Neden Önemli

Ofis Dekorasyonu Neden Önemli

Ofis Dekorasyonu Eskiden 2 masa 4 sandalyeyle oluyordu bu işler, Ama şimdi öyle mi, Günümüz çalışma şartlarında evimizden daha fazla vakit geçiriyoruz ofislerimizde, Toplantılar yapıyor, Misafirlerimizi ağırlıyor, Yeni İşler alıyoruz. Hal böyleyken ofisimiz için tasarım yaptırmak yada en azından dekorasyon yaptırmak şart oluyor diyebiliriz.

Mercedes Fabrika Açık Ofis Dekorasyonu

Açık Ofis mi? Kapalı Ofis Mi?

Öncelikle ofis kiralarken yada satın alırken ihtiyaçlarınızı belirlemeniz çok önemli, Ofisinizde çalışacak minimum ve maximum kişi sayısı, Açık Ofis mi olacak yoksa kutu kutu odacıklar mı olacak. Belkide seperatörlerle ayrılmış bir ofis te olabilir. Bu saydıklarımın hepsi olabilir ama artısı ve eksilerini iyi değerlendirmek lazım.

Örneğin komple açık ofis istiyorsanız mutlaka toplantı odanızın olması lazım, aksi taktirde ofisinize gelen ziyaretçilerinizle konuştuğunuzdan tek kelime bile anlamazsınız. Yada fiyat vs.. konuşmanız gerektiğinde bunu herkesin duyacağı bir yerde konuşamazsınız.  

Mercedes Fabrika Açık Ofis Dekorasyonu

Diğer taraftan açık ofiste tüm personelinizi daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Hangi elemanınızın canla başla çalıştığını daha iyi gözlemleyebilirsiniz, elbette kaytaranları daJ

Elbette bunu belirlerken iş türünüz de önemli, Elemanlarınız genelde sahada çalışıyor ise alanınızı ona göre planlayabilirsiniz.

Ofis Tasarımınız Şirketinizin Kurumsal Çizgilerini taşımalı

Mekanınızın tasarımı ofis kültürünüz hakkında ip uçları vermeli. Kurumsal Şirketler artık, şirketlerinin en çok neye değer verdiğini düşünmeli ve sonra bu değerleri, ofislerinin nasıl hissetmesini ve bakmasını istedikleri ile birleştirmelidir. Şirket kültürünüzü ve ofis alanınızın bu kültür hakkında ne söylemesini gerektiğini düşünün. ve bunu tamami ile ofisinize yansıtın

Mercedes Fabrika yemekhane Dekorasyonu

Hareketli ve Esnek Ofis Dekorasyonu

Pek çok firma için ortak bir alanı paylaşmak  zor olabilir, özellikle de çok fazla kişi çalıştıran ofislerde neredeyse imkansızdır, Bir odadan diğerine geçebilen ve genel tasarımla uyumlu bir şekilde uyum sağlayabilen modüler ofis mobilyalarını satın almayı düşünebilirsiniz. İstiflenebilir bileşenler (ofis koltukları gibi) daha da pragmatiktir, paradan tasarruf eder ve ihtiyacınız olduğunda daha fazla alan yaratabilirsiniz. Toplantı salonlarınızı bile belki modüler yapabilirsiniz. Bir konferans salonu bulundurmak yerine belki toplantı salonlarınızı birleştirip, konferans salonuna çevirebilirsiniz. Unutmayın! Nasıl bir ofise ihtiyacınız olduğunu en iyi siz bilirsiniz.

Çalışanlarınız İçin Sosyalleşmek ve rahatlamak için mekanlar Tasarlayın

Rahat çalışan elemanlar her zaman daha mutlu ve daha üretkendir. Bu nedenle, çalışanların 5-10 dakika ofis içerisinde dinlenebilecekleri bir yer olması önemlidir. Mola odaları ve Oyun odaları bu konfor alanı için ideal bir seçenek oluşturur. Artık birçok ofiste bu alanlar artık bir norm haline geldi. Bu sıra dışı mekanlar, öğle yemeği yedikten sonra veya  çay saatlerinde eğlence aktiviteleri yapmak için harika mekanlardır. 

Bu Tip alanlar, çalışanlara, masalarından az mesafeyle rahatlayıp uzaklaşabileceğini hissettirirler. Bu yüzden doğru ofis alanını tasarlarken bu alanları arka plana atmamak gerekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Open chat
Sorularınız İçin bize yazın
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Powered by