BLOG

Cafe & Restaurant Dekorasyon Fiyatları

Cafe & Restaurant Dekorasyon Fiyatları

Cafe & Restaurant Dekorasyon Fiyatları; İş Hayatından sıkıldınız ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, Muhtemelen ilk olarak aklınıza Cafe yada mağaza açmak gelecektir. Dışarıdan Çok kolay gibi görünen bu işler işin içine girdiğinizde hiç te öyle olmayabilir.

Üstelik birde bu alanda tecrübeniz, ve yeteri kadar sermayeniz de yoksa elinizdeki avcunuzdaki son birikimlerinizi de kaybetmeniz kaçınılmaz. Peki Diyelim ki yeteri kadar sermayeye ve sektörle ilgili yeterli deneyime de sahipsiniz. Sizi bu süreçte neler bekliyor, beraber bakalım Örneğin cafe açmayı planlıyorsunuz. Dışarıdan çok keyifli ve kolay görünen bir iştir cafe sahibi olmak, ama davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş unutmayın.

magazadekorasyoncusu.com HCA Mimarlık kuruluşudur.

Cafe & Restaurant Açarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cafe açarken dikkat etmeniz gereken çok fazla detay var, eğer bir firmadan Franchise aldıysanız (ki kurumsal bir firma olup olmadığı çok önemli, bir markanın 2. Yada 3. Şubesi iseniz onlarda henüz yolun başında olacağından dolayı sorunlar yaşayabilirsiniz. Franchise seçerken nelere dikkat edilmesi ile ilgili yazımızı devamında ekleyeceğim linkten inceleyebilirsiniz.

Cafe açarken en önemli maliyetiniz dekorasyon giderlerinizdir

Kendi Markanızı Yaratırken Düşünmeniz gerekenler?

Franchise olmadığını varsayalım açacağınız bu cafe’nin. İlk önce güzel akılda kalacağı insanların şuradayım dediğinde anlaşılacak kolay bir isim olmalı bu, Gelecekteki markanız olacağı için isim üzerinde iyi düşünmelisiniz.

Kurumsal kimlik çalışmaları Web sitesi yapımı, menü de neler olmalı vb.. konulara değinmeden önce ilk olarak Cafeyi açmak istediğiniz lokasyon belli mi, hatta cafe için uygun olan bir mekan var mı, varsa açık ve kapalı alanı sizin için yeterli mi, örneğin, paket servis yapacaksanız daha küçük m2 de bir dükkan işinizi görecektir. Ama insanların oturup günlerini geçireceği, bilgisayarlarını açıp çalışabileceği, toplantılar, doğum günleri planlanabilecek bir mekan için en az 250 m2 bir mekan bulmalısınız ve mutlaka açık alanı yada bahçesi de olmalı bu mekanın.

Yer seçimini yaparken en az 1 hafta yani haftanın her günü farklı saatlerde caddeyi turlamanızı öneririm. Yaya trafiğini hesaplamalısınız. Otapark sorunu olan bir cadde de eğer direk sizde olan bir lezzet yada iyi bir hizmete gelmiyorlarsa hiç kimse bir çay yada kahve içmek için otopark arama çilesini çekmez. Bu durumda da size yayalar kalır o yüzden caddedeki hareket çok önemli. Cadde üzerinde kaç tane cafe var, unutmadan söyleleyim hiç kafe olmaması burada bir avantaj değil dezavantaj da olabilir. Bir çok kafenin olduğu bir cadde hareketli bir caddedir bu yüzden insanlar randevulaşırken birden fazla seçenek olduğu için böyle caddeleri tercih ederler.

Konsept Nedir? Nasıl Konsept Olunur?

Dem & Et Restaurant Dekorasyon

Sadece cay bile satacak olsanız cafe’nizde size özel bir çay olmalı özel bir aroma, farklı demleme şekli yada farklı bir sunum gibi ama insanların denemek için bile olsa mutlaka o kapıdan içeri girmelerini sağlayacak bir lezzet keşfetmelisiniz. Menü içeriğiniz nasıl olmalı bunu belirleyecek olan kişi tamamen sizsiniz. Nasıl bir cafe açacaksınız. Örneğin Cafe açacak bir kişiye Cafe’nin Tasarımına başlamadan önce ilk sorduğumuz soru çayı kaç paraya satacağıdır.

Dekorasyon maliyetini etkileyen en önemli faktörlerden biridir bu, eğer 2 liradan çay satacaksanız Dekorasyon harcamanız başka, 4 liradan satacaksanız başka 7 liradan satacaksanız başkadır. Aynı şekilde bu maliyetler dekorasyon sürecini belirleyeceği gibi, eleman seçiminizden, cafe de kullanacağınız ürünlerden, tabaktan peçete kalitesine kadar tüm kalemleri etkilemektedir.

Bu yüzden en azından kafanızda konsept hakkında fikirleriniz olmalı. Mağaza dekorasyonundan, eleman seçimine kadar ne kadar para harcayacağınızı siz belirlersiniz, 200 bin liraya 200 m2 kafe açabileceğiniz gibi 2 milyona da cafe açabilirsiniz. Birisinde 2 liradan çay satarsınız diğerinde 5 liradan satarsınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Long time supporter, and thought I’d drop a comment.

  Your wordpress site is very sleek – hope you don’t mind me asking what theme you’re using?
  (and don’t mind if I steal it? :P)

  I just launched my site –also built in wordpress like yours–
  but the theme slows (!) the site down quite a bit.

  In case you have a minute, you can find it by searching for “royal cbd” on Google
  (would appreciate any feedback) – it’s still in the
  works.

  Keep up the good work– and hope you all take care of yourself during the coronavirus scare!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Open chat
Sorularınız İçin bize yazın
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Powered by